Nieuws

Sint-Bavo ontvangt Catalaanse delegatie op cruciale dag

Terwijl het Catalaans Parlement debatteerde over de aanstelling van een nieuwe minister-president, arriveerde in onze school een delegatie Catalaanse leerlingen. Sint-Bavo neemt dit jaar voor het vierde schooljaar op een rij deel aan EuBiotech, een Europees project rond biotechnologie. De school werkte in het verleden al samen met scholen uit Italië, Frankrijk en Spanje en slaat hiervoor ook dit jaar weer de handen in elkaar met het Institut Duc de Montblanc in Barcelona, Catalonië, Spanje.

16 leerlingen uit Barcelona verblijven een weekje in onze school om samen met onze leerlingen te werken rond biotechnologie. Beide groepen leerlingen debatteerden in eigen school al rond hun visie van biotechnologie en krijgen tijdens de uitwisselingen de kans om beide visies te vergelijken. Een labo DNA i.s.m. het Vlaams Instituut voor Biotechnologie (VIB Gent) en een proevenreeks rond Ekoli, gebracht door vzw Ekoli, staan op het programma, maar ook een bezoek aan Gent en Brugge mag niet ontbreken. De deelnemende leerlingen van de Sint-Bavohumaniora gaan in april 2018 naar de internationale bijeenkomst in Barcelona, voor het tweede deel van het project.

Wie weet in welk land ze dan zullen terechtkomen?